Przeglądaj kategorię

Kuchenny biznes

Zajmujesz się profesjonalnie gotowaniem, a może chcesz spróbować swoich sił w sferze blogowania. Pomożemy Ci postawić pierwsze kroki na ścieżce profesjonalnej promocji swojej gastronomicznej działalności. Dowiedz się jak założyć bloga kulinarnego oraz jak zachęcić nowych odbiorców do odwiedzania twojej strony. Dodatkowo przekonaj się czy prowadzenie działalności gastronomicznej jest trudne. Co musisz wiedzieć, aby założyć biznes gastronomiczny.

składniki na ciasto

Jak wypromować bloga kulinarnego

Czy można realizować swoja pasję, zarażać nią innych i zarabiać na tym pieniądze? Można. Wiedzą o tym wszyscy Ci, którzy swoje zainteresowania prezentują na cieszących się poczytnością  blogach. Podróże, moda, technologia, lifestyle, a także gotowanie to tematy o których wielu chce czytać ale również wielu o nich pisać. Jak wynika z rankingów największa popularnością cieszą się blogi kulinarne, co kusi pasjonatów kuchni by tworzyć własne strony o tej tematyce. Jak wypromować i zwiększyć zasięg swojego bloga kulinarnego, by pokonać konkurencję i zaistnieć w blogosferze?

Czytaj więcej

blogerka kulinarna

Jak poprawić pozycje w Google bloga kulinarnego?

W obecnych czasach powszechnie dostępnego Internetu, blogi są jednym z bardziej popularnych źródeł masowego przekazu. Istnieje ich setki tysięcy i poruszają każdy możliwy temat – naprawdę każdy! Poszukiwanie informacji w książkach i encyklopediach zostało wyparte przez wyszukiwarki internetowe, które po wpisaniu kluczowego hasła wyświetlają miliardy propozycji z wymaganą wiedzą. Blogi tworzone są przez ludzi, którzy najczęściej dzielą się doświadczeniami z życia lub swoimi pasjami. Jeśli pisarzowi zależy na zyskaniu wielu czytelników i jak największej popularności, istotna jest pozycja bloga w wyszukiwarce. Obecnie jednymi z najczęściej pożądanych haseł są blogi kulinarne, dlatego tak ciężko jest przebić się spośród miliona ofert na pierwsze TOP 10 pozycji w wyszukiwarce Google. Jeśli jesteś blogowiczem/-czką i chcesz poprawić pozycję swojego bloga z przepisami w internetowej wyszukiwarce, dzięki nam jesteś w stanie osiągnąć upragniony sukces! Poznaj kilka podstawowych zasad pozycjonowania własnej strony internetowej!

Czytaj więcej

zdjęcie naleśników

Jak zrobić zdjęcie potraw?

Z zachwytem oglądamy piękne fotografie potraw w czasopismach lub Internecie i wyobrażamy sobie jak ten niesamowity efekt został osiągnięty. Przed oczami pojawia się profesjonalne studio, ciężki sprzęt, lampy, asystenci, sztuczne barwniki… Ogółem wszystko to, do czego dostępu nie mamy, więc o pięknym zdjęciu możemy jedynie pomarzyć. Nic bardziej mylnego. Fotografowanie jedzenia może być naprawdę proste i przyjemne.

Czytaj więcej