połączenie kuchni z salonem

Kuchnia połączona z salonem

Kuchnia połączona z salonem to bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu oba pomieszczenia stają się bardziej doświetlone i przestrzenne. Taki projekt posiada ogromną liczbę zalet, z którymi warto się zapoznać. Istnieją także pewne wskazówki, dzięki którym łączone pomieszczenie będzie nie tylko piękne, ale również bardzo funkcjonalne.

Czy warto połączyć kuchnię z salonem?

Dzięki kuchni połączonej z salonem przestrzeń staje się optycznie większa, dlatego to rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w małych mieszkaniach oraz w takich, gdzie w kuchni brakuje okien. Kuchnia połączona z salonem stwarza możliwość, jaką jest kontakt wzrokowy z osobami, które przebywają w obu pomieszczeniach, a co za tym idzie – integracja rodziny oraz przyjaciół. Tworzy się również więcej miejsca na sprzęty, które mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Dużo łatwiejsze staje się także podawanie posiłków. Krótko mówiąc, rozwiązanie to jest bezdyskusyjnie warte uwagi.

 

Jak zaprojektować kuchnię otwartą?

Podczas projektowania kuchni otwartej, należy pamiętać, że wygodnym rozwiązaniem będzie umiejscowienie jej blisko drzwi wejściowych, dzięki czemu nie trzeba będzie przechodzić przez pokój podczas wynoszenia śmieci lub wnoszenia zakupów spożywczych. Kiedy już zdecydujemy się na połączenie pomieszczeń, należy zadbać, aby w kuchni stale był utrzymywany porządek. W innym przypadku, ciężko będzie odpocząć na kanapie z widokiem na stertę brudnych naczyń. Oprócz regularnego sprzątania, rewelacyjnym rozwiązaniem może być podzielenie pomieszczeń meblami i półściankami. Na granicy ich połączenia zaleca się postawienie stołu, który można wykorzystywać zarówno jako blat roboczy, stół jadalniany, a także miejsce do odpoczynku, integracji rodziny, czytania lub nauki. Meblem łączącym kuchnię z salonem może być także barek lub wyspa, które mogą pełnić wiele ciekawych funkcji w życiu domowników. Będzie to także świetne rozwiązanie pod względem wizualnym. Przy współczesnym trybie życia, wyspa jest o wiele bardziej atrakcyjna od ciągu szafek ustawionych obok siebie wzdłuż ściany.

 

Projekt kuchni wykonany przez architekta

Kuchnia to centrum każdego mieszkania i domu. Salon natomiast to miejsce odpoczynku, relaksu, a także spotkań rodzinnych i towarzyskich. Połączenie obu tych pomieszczeń to jednocześnie połączenie ich licznych zalet – oczywiście pod warunkiem, że projekt zostanie rozważnie przygotowany. Korzystanie z pomocy architekta jest bardzo częste w dzisiejszych czasach. Specjalista z zakresu architektury z pewnością dobrze doradzi i dopasuje projekt do indywidualnych potrzeb klienta, a także możliwości konkretnego mieszkania. Cena projektu kuchni połączonej z salonem to koszt około 30-40zł za metr kwadratowy.

 

 

Ewelina Hiller