Przeglądaj kategorię

Stylowa kuchnia

Doradzamy nie tylko jak gotować, ale także jak urządzić kuchnię, aby urzekała Cię swoją elegancją oraz stylem. Sprawdź skuteczne metody projektowania funkcjonalnej kuchni. Dowiedz się jak dobrać podłogę, meble oraz oświetlenie do kuchni. Zainspiruj się elegancką i nowoczesną stylizacją kuchni, która na da wyjątkowy i ciepły charakter całemu mieszkaniu.

kucharze gotujący w kuchni

Profesjonalna odzież gastronomiczna

Odzież do gastronomii jest niezwykle istotna i podlega ścisłym zasadom, to jak prezentuje się załoga kucharska oraz kelnerzy ma niebagatelne znaczenie. Kucharz i kelner  musi dbać o higienę oraz o właściwy schludny ubiór. Pierwszą osobą jaką widzi klient jest kelner, to jakie wywrze wrażenie zapadnie w pamięci konsumenta. Dlatego pierwsze wrażenie jakie powinien odnieść gość to schludność i profesjonalizm osoby obsługującej.

Czytaj więcej

połączenie kuchni z salonem

Kuchnia połączona z salonem

Kuchnia połączona z salonem to bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu oba pomieszczenia stają się bardziej doświetlone i przestrzenne. Taki projekt posiada ogromną liczbę zalet, z którymi warto się zapoznać. Istnieją także pewne wskazówki, dzięki którym łączone pomieszczenie będzie nie tylko piękne, ale również bardzo funkcjonalne.

Czytaj więcej

oświetlenie w kuchni

Jak dobrać oświetlenie do kuchni?

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie gospodarcze, ale również pełniące istotne funkcje wpływające na nasze życie. Zazwyczaj w tym miejscu zaczynamy dzień spożywając śniadanie, popijając poranną kawę. Jeśli komfortowo się w niej czujemy, to prognozy na udany dzień są obiecujące. W końcu największy wpływ na pozytywnie spędzony dzień mają pierwsze godziny od przebudzenia. Kuchnia nie tylko gości nas rano, ale często w ciągu dnia i wieczorami, kiedy po dniu pracy, pragniemy sprawić sobie przyjemność w postaci ciepłego posiłku i herbaty. Poza odpowiednią, aranżacją wnętrza, która powinna być kojąca i przytulna, liczy się jeszcze funkcjonalność. W owym pojęciu zawiera się rola prawidłowego oświetlenia, które nie tylko pozwala lepiej oświetlić miejsce przygotowania żywności, ale także wpływa na ogólny nastrój. Światło powinno komponować się z wystrojem, ale także oddziaływać na samopoczucie i pomagać w odpoczynku.  Jeśli zastanawiasz się nad wyborem oświetlenia w kuchni, dzięki nam dowiesz się na co zwracać uwagę i które z możliwości są najlepszym rozwiązaniem!

Czytaj więcej

aranżacja kuchni

Jak wybrać meble kuchenne?

Aranżacje nowo nabytych wnętrz lub generalny remont potrafią narobić niezłych dylematów. Dlaczego? Zastanawiamy się nad kolorami, tapetami, wzorami, materiałami, a w dużej części nad meblami i innymi dodatkami. Zaprojektowanie idealnie skomponowanego wnętrza, podążającego za trendami, ale również za własnym gustem, to niemalże sztuka i ogromny wysiłek. My postaramy się choć trochę ułatwić Tobie decyzję dotyczącą wyboru mebli w kuchni. Zastanawiasz się zapewne dlaczego akurat wybraliśmy kuchnię. Odpowiedź jest bardzo prosta – jest to wyjątkowe pomieszczenie, w którym spędzamy dużą ilość czasu w ciągu dnia. Pomaga rozbudzić się z rana, nabrać energii po południu i wyciszyć się wieczorem, kiedy ze spokojem i ulgą zaparzasz kubek gorącej herbaty. Kuchnia spełnia rolę gospodarczą, ale często integruje wszystkich członków rodziny i odpowiada za dobry początek dnia. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wystrój wnętrza, które powinno być przytulne, a zarazem funkcjonalne. Dowiedz się jak stworzyć tak idealną kolaborację!

Czytaj więcej

projekt architektoniczny

Nowoczesna aranżacja kuchni

Nowoczesna aranżacja kuchni to nie tylko przyzwoity design, dobór kolorów i efekt, który ma cieszyć oko. Kuchnia powinna być przede wszystkim wygodna, ergonomiczna, funkcjonalna – jednym zdaniem: dopasowana do indywidualnych potrzeb jej użytkownika. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy dostęp do nowoczesnych urządzeń, zaprojektowanie kuchni nie stanowi problemu. Warto jednak wcześniej podjąć odpowiednie kroki i przemyśleć kilka kluczowych spraw.

Czytaj więcej