Przeglądaj kategorię

Żyj zdrowo

Aby dłużej cieszyć się pełnią życia i dobrą kondycją połącz aromatyczną kuchnię z zasadami zdrowego żywienia. Dowiedz się jak dobrać odpowiednią dietę dla siebie. Odpowiemy na takie pytania jak – czy każda dieta jest zdrowa, jak szybko i bezpiecznie schudnąć oraz jakie nawyki mogą poprawić twoją kondycję. Przekonaj się do ekologicznego stylu bycia i bądź pewien, ze zdrowy znaczy także smaczny.

zdrowa kanapka

Regularność posiłków

W dzisiejszym ,,pędzącym” świecie  nie mamy czasu na delektowanie się posiłkami. Jemy w pośpiechu,  niejednokrotnie zapominamy o śniadaniu witając dzień jedynie niezbędną by wstać kawą. Kończymy go zaś obfitą, często tłustą kolacją, bo dopiero po spełnionych obowiązkach mamy czas na pełny posiłek. Zapominamy, jak ważna dla zdrowia, dobrego samopoczucia i zgrabnej sylwetki jest regularność w codziennej diecie.

  Czytaj więcej

talerz z ciastem

Jedzenie szkodliwe dla zębów

Zdrowe, zadbane zęby są powodem do dumy. Piękny uśmiech to atut, którym każdy chciałby się poszczycić. Aby był zniewalający oprócz codziennego mycia i regularnych wizyt u dentysty warto również zwracać  uwagę na to, co jemy. Jakość spożywanego pokarmu może mieć znaczący wpływ na stan naszego uzębienia. Co należy jeść a czego się wystrzegać, by móc poszczycić się zniewalającym uśmiechem?

  Czytaj więcej

danie na dobre stawy

Dieta na zdrowe stawy

Stawy odpowiadają za najważniejsze czynności ruchowe, które wykonujemy na co dzień. Chodzenie, bieganie, pisanie, siadanie, skakanie, ćwiczenie, wszystko co wiążę się z jakąkolwiek czynnością fizyczną jest niemożliwe do wykonania bez udziału stawów. Często z coraz bardziej podeszłym wiekiem lub na skutek intensywnego wysiłku, ich wytrzymałość, elastyczność i stabilność maleje, co sprawia, że znacznie się osłabiają. Na skutek nadwyrężenia lub nieprawidłowego stylu życia uszkodzenie stawów może prowadzić do wielu zwyrodnień, a nawet poważnych chorób. Dlaczego dieta jest tak ważna, by jak najdłużej utrzymać siłę i sprawność fizyczną? Odpowiednie składniki odżywcze dostarczają wiele energii i niezbędnych witamin, minerałów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie i wzmocnienie aparatów ruchowych. Jeśli czujesz, że Twoje stawy, mięśnie i kości potrzebują dużej dawki odżywczego wsparcia lub uważasz, że Twoja dieta nie wpływa korzystnie na ich stan, dowiedz się jakie menu pomoże zachować pełną sprawność fizyczną!

Czytaj więcej

nadgryzione jabłko

Jak się odchudzać?

To nieprawda, że skuteczna dieta opiera się na jedzeniu jak najmniej – alarmują naukowcy. Nie należy zbyt ograniczać ilości spożywanego jedzenia, bowiem odchudzanie zaczyna się w głowie a nie w przewodzie pokarmowym

  Czytaj więcej

pole ze zbożem

Jakie jedzenie uczula?

Według badań  Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce – ECAP 2008, co najmniej 40% Polaków deklaruje objawy alergiczne. Czyni  to nasz naród pierwszym nad świecie pod względem ilości alergików. A w czołówce najczęściej występujących alergii znajdują się uczulenia na jedzenie…

Czytaj więcej

zdrowe jedzenie

Jak dobrać dietę dla siebie?

Przed przystąpieniem do stosowania jakiejkolwiek diety, ważna jest rzetelna analiza naszych nawyków żywieniowych oraz własnego ciała. Wyeliminowanie złych przyzwyczajeń i dostosowanie diety do naszych potrzeb w optymalny sposób poprawi funkcjonowanie organizmu.

Czytaj więcej

warzywa i owoce

Ekologiczna żywność

Zdrowa żywność – pod pozorem tego hasła utworzyła się marketingowa otoczka w celu podwyższania zysków. Marketingowcy zręcznie operują tym terminem i niełatwo jest rozpoznać, które produkty są wartościowe…

Czytaj więcej

zdrowy koktajl

6 najpopularniejszych diet

Poznaj najpopularniejsze diety żywieniowe, które pozwolą Ci utrzymać dobrą kondycję oraz niską wagę. Wraz ze wzrostem temperatury na zewnątrz żegnamy się z zimowymi kurtkami i swetrami, a tu niespodzianka – wiosenny płaszcz jest za ciasny! Jak szybko wrócić do formy, by w lato móc z powodzeniem zaprezentować się w bikini? Rozwiązaniem będzie zastosowanie odpowiedniej diety.

Czytaj więcej